menuordersearch
alborzsanat.ir

آشنایی با مشخصات فیزیکی فوم نرم پلی یورتان ,

۱۳۹۸/۲/۱۷ سه شنبه
(3)
(0)
آشنایی با مشخصات فیزیکی فوم نرم پلی یورتان
آشنایی با مشخصات فیزیکی فوم نرم پلی یورتان

آشنایی با مشخصات فیزیکی فوم نرم پلی یورتان

فوم پلی یورتان یکی از متنوع ترین موادی است که تاکنون ابداع شده است. ما در زندگی خود با مواد پلی یورتان احاطه شده ایم. داخل خودرو، زیر فرش، داخل یخچال، داخل تخت خواب و … همه و همه از مواد پلی یورتان ساخته شده است.فوم پلی یورتان به دلیل تولید در انواع اشکال و کاربردهای مختلف، مصارف گوناگونی در صنایع مختلف دارد. فوم به آسانی شکل هر قالبی را به خود گرفته و به آسانی برش داده می‌شود.

فوم نرم پلی یورتان با وجود داشتن ظاهری ساده دارای پیچیدگی های زیادی می‌باشد. کاربرد پلی یورتان در صنعت برای تولید طیف وسیعی از محصولات بسیار متنوع است. به‌عنوان‌مثال ممکن است دو نوع فوم صندلی پلی یورتان از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به هم بوده اما خواص فیزیکی متفاوتی داشته باشند. تولید کنندگان مواد اولیه پلی یورتان اصولاً آزمون‌های استانداردی را به منظور دستیابی به محصولی با مشخصات فیزیکی مشخص انجام می‌دهند. تنها با انجام چنین آزمایشاتی می توان فوم مناسبی برای کاربرد مناسبی تولید کرد.

راحتی، پشتیبانی و دوام از پارامترها کلیدی  در تعیین مشخصات فیزیکی فوم پلی یورتان به حساب می آید.

با وجود آنکه تست‌ها و آزمایشات مختلفی برای انتخاب یک فوم برای استفاده در محصولی مشخص وجود دارد، تمامی فوم ها باید این ویژگی مشترک را داشته باشند:

راحتی: فوم نرم پلی یورتان باید احساس خوبی به کاربر بدهد و شخص از نشستن بر روی آن احساس راحتی داشته باشد.

پشتیبانی: فوم نرم پلی یورتان باید بتواند مقدار وزن مشخصی را تحمل و پشتیبانی کند تا یک شخص بتواند به راحتی بر روی آن بنشیند.

دوام: فوم نرم پلی یورتان باید در طول عمر خود افت کیفیت نداشته و مشخصات فیزیکی اولیه خود را حفظ کند.

به عنوان مثال،  فوم صندلی مبلی باید پشتیبان خوبی باشد، دوام و راحتی بالایی داشته باشد در حالی که فوم  پشتی و زیر آرنجی همان مبل الزاماً نیاز نیست وزن بالایی را پشتیبانی کند.

فروشگاه آنلاین البرز صنعت

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر