menuordersearch
alborzsanat.ir

مراحل تولید مبل راحتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن ,

۱۳۹۸/۳/۲ پنج شنبه
(2)
(0)
مراحل تولید مبل راحتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن
مراحل تولید مبل راحتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن

مراحل تولید مبل راحتی و اجزای تشکیل دهنده ی آن

همان طور که می دانید الوار همان چوب می باشد که روی آن پردازش هایی نیز صورت گرفته است و این الوارها برای تولید مبل راحتی نیز مورد استفاده قرار میگیرد برای تولید مبلمان نیز این الوارها وارد قسمت نجاری خواهد شد و با استفاده از دستگاه های مخصوص به تکه های مورد نیاز بریده خواهد شد. البته برای ساخت مبلمانی که دارای نقوش و طرح های مختلف هستند روی این الوارها طرح هایی نیز انجام خواهد شد.

اینگونه از نقش ها و طرح کاری ها معمولا روی مبلمان کلاسیک انجام می شود که به صورتی منبت کاری می باشد.

البته نجار با توجه به محصولی که تولید می کند چه مبل راحتی باشد و چه کلاسیک از آن الوار استفاده می کند. به عنوان مثال برای آن که برای ساخت مبل راحتی، کلاف داخلی تولید کنند از چوب روس نیز استفاده می کنند و همچنین برای نمای بیرونی آن از چوب راش یا توسکا استفاده می شود.

انواع چوب مورد استفاده در ساخت مبل راحتی

امروزه برای تولید انواع مبل راحتی یا کلاسیک، استیل و یا هر نوع مدل دیگر از چوب و یا فرآورده های چوبی نیز استفاده می کنند که برای تولید آن نیز از ام دی اف و نئوپان و ... نیز استفاده می کنند.

همچین برای طراحی انواع مبل راحتی و کلاسیک و ... نیز از متریال های مختلف استفاده می شو که شامل چرم، پارچه و چوب می باشد.

یکی از موضوعاتی که بهتر است بدانید آن است که چوب نقش بسیارمهمی در طراحی مبلمان دارد و در واقع پایه و اساس کار تولید مبل راحتی همین چوب می باشد. در واقع کلاف یا همان اسکلت یا بدنه مبل نیز ارتباط بسیار مستقیمی با کیفیت مبل دارد. در صورتی که برای ساخت مبل راحتی یا کلاسیک از کلاف های بی کیفیت ساخته شود مشکلاتی عدیده ای را در طولانی مدت در هنگام استفاده از مبل به وجود می آورد.

کاربرد چوب راش در ساخت مبل راحتی

چوب درخت راش از جمله چوب هایی می باشد که بسیار سخت و مقاوم می باشد و همچنین دارای وزنی نیمه سنگین می باشد. به این دلیل از چوب راش برای ساخت کلاف مبل راحتی نیز استفاده می شود که حشرات و قارچ ها به راحتی نمی توانند به آن نفوذ کنند و آسیبی به آن برسانند و این از مزایای این نوع چوب می باشد.

رنگ این گونه چوب در طبیعت به صورت کرم و مایل به قرمز است. که شما می توانید دو مدل از این نوع چوب ایرانی و وارداتی را در بازار مبل راحتی تهیه نمائید. چوب های راشی که به ایران وارد می شود به تازگی از مرزهای شمالی می آید به خصوص گرجستان و آذربایجان وارد می شود که در کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

چوب های راشی که به صورت وارداتی هستند و برای ساخت مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرند دارای ابعاد مناسبی می باشند و ضایعات کمتری در صنایع مبلمان ایجاد می کند.

چوب راشی که به خصوص از گرجستان وارد شده باشد دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که مبل راحتی تولید شده با چوب راش سنگین تر از موارد مشابه می باشد.

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر