menuordersearch
alborzsanat.ir

چگونه مبلمان چرمی را تعمیر کنیم؟ ,

۱۳۹۸/۲/۱۴ شنبه
(2)
(0)
چگونه مبلمان چرمی را تعمیر کنیم؟
چگونه مبلمان چرمی را تعمیر کنیم؟

چگونه مبلمان چرمی را تعمیر کنیم؟

احساس تجملی آرمیدن در یک مبلمان یا صندلی چرمی نرم، تجربه ای باورنکردنی است! بنابراین هنگامی که مبلمان مورد علاقه تان آسیب دیده و فرسوده شده است، آن را به گوشه ای متروک نسپارید. تعمیر کردن مبلمان چرمی با ابزارهای صحیح، بسیار راحت و آسان است. نکات زیر را برای یادگیری بیشتر به خاطر بسپارید.

دستورالعمل ها:

۱-  اطمینان حاصل کنید که چرم شما از نوعی است که در منزل قابل تعمیر است. ۹۰ درصد مبلمان از پوشش چرمی محفوظ ساخته شده است که خوشبختانه بوسیله جعبه ابزار خودتان به سادگی قابل تعمیر است. این چرم دارای رنگ و ظاهر یکسان و الگوی بافتی قابل شناسایی است، که به سادگی فرسوده و سائیده نمی شود و اگر لکه آب روی آن قرار گیرد، رنگ آن تغییر نمی یابد.

۲-  تمام سطح آسیب دیدۀ مبلمان چرمی را قبل از اینکه کار تعمیر را آغاز کنید، تمیز و آماده سازید. هرگونه گرد و خاک و الودگی را با استفاده از پارچه آغشته به مایع  ظرفشویی رقیق از مبلمان زدوده و شستشو دهید. با استفاده از آب تمیز مبلمان را شستشو دهید و هرنوع پس مانده صابونی را برطرف سازید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. این کا را با استفاده از سائیدن الکل روی منطقه آسیب دیده برای از بین بردن هر گونه پس مانده تمام کنید.

۳-  ماده مرکب ترمیم کیفیت چرم را حدود نیم اینچ  خارج از محدوده آسیب دیده گسترش دهید، به این ترتیب که انگشت خود را در آب فرو برده و ماده ترکیبی را تا جایی که ممکن است صاف  و هموار سازید. اجازه دهید تا ماده ترکیبی به خودی خود و به طور طبیعی خشک شود یا با استفاده از سشوار برای نتیجه سریعتر اینکار را انجام دهید. برای جلوگیری از ترک خوردن و ورقه ورقه شدن ماده ترکیبی روی مبلمان، خشک کن را روی حرارت کم و به اندازه کافی دور از مبلمان قرار دهید.

۴-  ماده ترکیبی خشک شده را با استفاده از الکل پاک کننده یا در صورت نیاز استفاده از کاغذ سنباده با درجه استحکام ۶۰۰ از بین ببرید. تنها مدت زمان کمی از الکل استفاده کنید، چراکه استفاده بیش از حد از الکل، ماده ترکیبی را از ناحیه آسیب دیده از بین می برد. مجدداً اجازه دهید تا ماده ترکیبی خشک شود و هرنوع ذرات پس مانده را از کاغذ سنباده از بین ببرید.

۵-  پوشش رنگی را قرار داده یا پوشش محافظ را از بین ببرید. اولین لایه ممکن است خیلی نازک باشد و احتمالاً تکه یکپارچه را  پوشش نخواهد داد. لایه های اضافه شده تمام ناحیه تعمیر شده را پوشش خواهند داد . اطمینان حاصل کنید که لایه ها نازک نازک به کار روند و اجازه دهید تا در حین کار کاملاً خشک شوند.

۶-  از یک پاک کننده مخصوص چرم برای ناحیه تعمیر شده استفاده نمائید. از پاک کننده هایی که دارای آمونیاک هستند استفاده نکنید که باعث آسیب رساندن به رنگ تکمیلی و ماده ترکیبی خواهد شد. اجازه دهید پاک کننده خشک شده تا بتوانید در مبلمان چرمی تازه تعمیر شده و نو شده خود بیارامید.

فروشگاه آنلاین البرز صنعت

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر