menuordersearch
alborzsanat.ir

اهمیت مبلمان در طراحی داخلی ,

۱۳۹۸/۳/۲۵ شنبه
(3)
(0)
اهمیت مبلمان در طراحی داخلی
اهمیت مبلمان در طراحی داخلی

اهمیت مبلمان در طراحی داخلی

مبلمان یک محصول طراحی صنعتی است. در هنگام طراحی دکوراسیون یک فضا ، مبلمان بیشترین اهمیت را دارد.

مبلمان و طراحی داخلی

به طور مثال : دید طراحان داخلی به مبلمان مانند دید کتابداران به کتاب هایشان است. این نکته مهم است زیرا طراحی داخلی با طراحی فضاها مرتبط است و فضای آن مبلمان است. در این قسمت به جنبه های مختلف این ساخت و ساز اشاره می شود.

مبلمان

معمولا مبلمان به صورت یک طراحی صنعتی می باشد. طراحان داخلی با توجه به معیار های فضای خود از مبل های آماده و یا از مبلمان سفارشی استفاده می کنند. هر کدام از مبل ها با توجه به نیاز کاربران ساخته شده است.

مبلمان یک طراحی صنعتی یا صنایع دستی برای حمایت از فعالیت های انسانی است. طراحان داخلی از انواع مبلمان موجود و یا انواع جدیدی از انواع آماده، سفارشی یا ساخته شده استفاده می کنند. هر مبلمان با نیازهای کاربر ساخته شده و در ذهن دارد.

برنامه ریزی فضایی و مبلمان

عملکرد فضای دکوراسیون (معیار کار) و مبلمان در برنامه ریزی طراح داخلی اهمیت دارد. با توجه به برنامه ریزی طراح دکوراسیون ، عهده ی تقسیم و تخصیص نیازهای ما و نیاز های مشتری هایمان معمولا بر دوش طراح می باشد. زیرا نحوه قرار دادن مبلمان بخش مهمی از برنامه ریزی فضا است. و ترتیب مبلمان در نظر گرفته می شود.

یک برنامه ریزی خوب یا یک طراح حرفه ای برای چیدمان وسایل دکوراسیون مانند : ایجاد کردن گردش خون می باشد.

باید در نظر داشت مبلمان طوری قرار بگیرد که فضای آزاد برای رفت و آمد باشد. این باعث می شود چیدمان مبلمان به طور درست انجام شود. بنابراین مبلمان یک عنصر مهم در دکوراسیون منزل می باشد.

اصول طراحی نیز نسبت به مبلمان انجام می شود. به عنوان مثال در یک طراحی داخلی باید اندازه ، مقیاس ، نسب و ترتیب اجسام را در نظر گرفت. اجسام در طراحی منزل ، باید با تناسب کنار هم قرار بگیرند. به طور مثال : شومینه باید متناسب با مبلمان باشد.

مبلمان نسبت به حس تعادل در دکوراسیون خانه تاثیر می گذارد. به طور مثال یک لابی هتل را تصور کنید که تمام مبلمان در یک طرف قرار گرفته اند.

آیا شما آرایش زیبایی احساس می کنید؟

انتخاب مبلمان

یکی از مهم ترین وظایف طراحان داخلی ، مشخص کردن نوع مبلمان است که این موضوع با توجه به کاربری های آن فضا ، دکوراسیون های دیگر ، نوع کفپوش و... مشخص می شود.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر