menuordersearch
alborzsanat.ir

اسفنج و انواع آن ,

۱۳۹۸/۲/۱۰ سه شنبه
(2)
(0)
اسفنج و انواع آن
اسفنج و انواع آن

اسفنج و انواع آن

مواد اولیه تولید اسفنج نرم پلی‌اورتان شامل سه ماده اصلی پولیول، تی‌دی‌آی و آب می‌باشد. آب که عنصر اصلی حیات است باعث انبساط و افزایش حجم اسفنج می‌گردد. در طی مراحل تولید، مواد اولیه کاملاً تغییر یافته و ترکیبات حاصله به دمای متغیر بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد که مناسب‌ترین دما برای آن است منتقل و عناصر آلوده و مضر مانند CFC و کلریدمتیلن کاملاً خارج می‌گردند. در این مراحل، واکنش پلیمریزاسیون در مدت 20 ثانیه صورت می‌گیرد که در این مدت حجم بلوک اسفنجی به اندازه ثابتی رسیده و هنگام خروج آن از دهانه دستگاه، به ابعاد متفاوت بریده می‌شود. در طول 72 ساعت بعد از مراحل تولید، فعل و انفعالات پلی‌اورتان پایان یافته و بلوکها در انبارها ذخیره می‌گردند. سپس محصول را می‌توان به صورت بلوک عرضه و یا اینکه به بخش‌های برش منتقل نمود.

اسفنج ماده ای است که به صورت چند منظوره مورد استفاده گسترده قرار گرفته و دارای ارزش بالایی است.از آن نه تنها به عنوان یک جسم نرم و انعطاف‌پذیر بلکه می‌توان به عنوان یک ماده سفت و محکم نیز استفادهنمود به هر صورت که باشد این ماده قابلیت برش، زاویه‌دهی و اضافه نمودن قطعه‌ای به قطعه دیگر را دارا ودرنتیجه استفاده از آن بسیار نتیجه‌بخش و مطلوب است. کاربرد اسفنج در تهیه کوسن، پشتی، تشک وبالشت‌ها جهت تعویض و جایگزینی انواع قدیمی آن بسیار مناسب است و این محصول در کلیه منازلمسکونی از اتاق خواب گرفته تا زیرزمین و نیز در ویلاهای مسافرتی، اردوگاهها و یا وسایل نقلیه تفریحی کاربرد فراوان دارد.

دانسیته (تراکم) و فشرده‌سازی:
در زمان خرید اسفنج دو مسئله اصلی دانسیته و فشرده‌سازی را باید مدنظر داشت. دانسیته بیانگر وزن آن است که اسفنج با دانسیته بالاتردارای کیفیت بهتر و در نتیجه استقامت بیشتری است. فشردگی اسفنج متناسب با نرمی و سفتی آن است که هر چه فشردگی اسفنج بیشتر باشد درجه سفتی آن نیز بالاتر است. شما می‌توانید از لحاظ فشردگی اسفنجی را که مناسب خودتان است، انتخاب نمائید.

اسفنج یا همان ابر در ضخامت های مختلف برای اکثر نقاط مبلمان استفاده می شود. مثلا برای دسته های مبل و پشت مبل اسفنج های نازک قرار داده می شود. در کف مبلمان هم در بسیاری از موارد اسفنج هایی موسوم به اسفنج 30 کیلویی یا اسفنج یورتان استفاده می شود که منظور از 30 کیلویی (در برخی موارد 25 یا 20 کیلویی) دانسیته (چگالی) اسفنج می باشد. هر چقدر چگالی اسفنج بالاتر باشد در قسمت کف طول عمر آن بیشتر خواهد بود.

دقت داشته باشید در صورتی که از اسفنج برای نشیمن گاه مبلمان استفاده شده باشد،

هرچه چگالی اسفنج بیشتر باشد دوام بیشتری دارد

اما از طرفی
چگالی بیشتر معادل سفتی بیشتر اسفنج می باشد

فروشگاه آنلاین البرز صنعت

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر