menuordersearch
alborzsanat.ir

زدودن لکه های سفید مبل : ,

۱۳۹۸/۳/۲۶ یکشنبه
(3)
(0)
زدودن لکه های سفید مبل :
زدودن لکه های سفید مبل :


زدودن لکه های سفید:
وقتی سطح کار را از آلودگی های روغنی و واکس پاک می کنیم ممکن است لکه های سفیدی که بر اثر ریخته شدن آب به وجود می آیند خود نمایی کند. این لکه ها عموما به راحتی پاک می شوند ولی اگر بد قلقی کردند، بهترین راه، استفاده از پارچه ی آغشته به الکل صنعتی است. توجه داشته باشید که پارچه باید فقط کمی به الکل صنعتی آغشته شود و نباید پارچه را کاملا در الکل صنعتی غوطه ور کرد به طوری که کاملا اشباع شود. الکل غلیظ ممکن است سبب زودگی ناخواسته ی اصل پرداخت شود.

مالش سطح کار:
اگر کیفیت سطح کار بطور کلی خوب باشد وفقط در برخی قسمتها خراشهای سطحی ایجاد شده باشد، کافی است سطح کار را به پشم فولادی چهار صفر مالش دهید. ابتدا پشم فولادی را به واکس خمیری آغشته کنید و سپس در جهت الیاف چوب آن را مالش دهید؛ بدین صورت می توان خراشهای سطحی و باریک را برطرف نمود. بی درنگ پس از پایان مالش، سطح کار را از واکس اضافی پاک کنید و اجازه دهید خشک شود تا درخشندگی موردنظر بوجود آید. برای دستیابی به سطح کاملا براق و درخشنده، از ترکیبات مالشی و پولیشی مورد استفاده در صنعت نقاشی خودرو استفاده کنید.

نازک کاری های پایانی:
وقتی سطح کار از آلودگی ها پاک شد، تمام خراش ها و عیوب سطحی خودنمایی می کنند. اکثر فروشگاههای رنگ و یراق، انواع پرداختهای محتلف را با رنگهای متنوع عرضه می کنند. برخی از انواع پرداخت ها که برای لکه گیری ساخته شده اند به صورت ماژیک می باشند و به همان صورت نیز به کار می روند. نوک این ماژیک ها از نمد ساخته شده است و به راحتی می توانید آن را در راستای خراش و خراشیدگی های هدایت کنید تا پرداخت زدوده شده در آن قسمت، ترمیم شود. بهتر است چند ماژیک با سایه های نزدیک به آنچه مبلمان شماست بخرید و پس از آزمودن آنها، از بهترین شان استفاده کنید. گاهی نیز حالت ترکیبی از دو یا چند ماژیک، بهترین نتیجه را می دهد. همچنین، انواع واکس برای پرکردن سوراخ ها و آسیب های عمیق نیز وجود دارد. برخی از این واکس ها به صورت گچ تخته سیاه ساخته می شود. شیوه ی کا با این واکس ها بدین گونه است: ابتدا واکس را بر روی سوراخ بمالید تا سوراح را پرکند. سپس با لبه ی کارت اعتباری یا لبه ی کاردک یا لیسه، سطح کار را صاف کنید تا هموار شود.

پولیش فرانسوی:
پولیش فرانسوی یکی از راهکارهای قدیمی برای اصلاح کیفی سطح کار پرداختهای شفاف است. در واقع پولیش فرانسوی چیزی نیست به جز اعمال یک لایه ی نازک شلاک (لاک الکل) با تکه ای پارچه بر روی سطح کار. اینگونه پولیش فرانسوی به خوبی فرسودگی های کوچک و سطحی را برطرف می کند ولی نقطه ضعف آن این است که در مقابل گرما و الکل کوچکترین مقاومتی از خود نشان نمی دهد؛ بعلاوه لازم است مهارت و تجربه ی کافی داشته باشیم تا سطح کار از کیفیت مطلوب برخوردار شود.

لایه محافظ:
اگر ضخامت پرداخت قدیمی نازک شده باشد و احتمال آسیب به آن زیاد باشد می توان لایه ی پرداخت دیگری به عنوان لایه ی محافظ برروی آن اعمال نمود. بطور کلی می توان گفت که تقریبا بر روی تمام انواع پرداخت ها می توان لایه ی محافظی از همان جنس اعمال نمود. ولی اگر مطمئن نیستید نوع پرداخت قبل چیست، بهتر است از گزینه های ایمن تر استفاده کنید. ابتدا سطح کار را پاک کنید و با سمباده ی دانه ۳۲۰ آن را بسایید. مراقب باشید که سمباده کاری باعث زدودن کامل سطح پرداخت و رسیدن به زیر ساخت چوبی نشود. در صورتی که پرداخت را سهوا از بین بردید مجبور خواهید شد اقدامات ترمیمی لازم را انجام دهید. اگر در بازار رنگ و پرداخت محل اقامتتان یافت شود، بهتر است از پرداخت زینسر استفاده کنید چرا که به هرگونه پرداختی می چسبد و با تمام پرداختها از جمله پرداخت های آب پایه سازگاری دارد. یک دست را به عنوان آستر بزنید و سپس تا رسیدن به درخشندگی و شفافیت دلخواه، چند دست بزنید. پلی اورتان های روغن پایه را نیز می توان بر روی تمام انواع پرداخت به کار برد. این پرداختها، دوام بیشتری نیز دارند. یکی دیگر از راهکارها استفاده از رنگ های روغنی است.

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر